Plesk Alternatifi Ücretsiz Hosting Kontrol Panelleri

Plesk Alternatifi Hosting Kontrol Panelleri

Plesk alternatifi hosting kontrol panelleri nedir? Plesk alternatifi hosting kontrol panelleri Plesk’in son yapmış olduğu politika değişikliği sebebiyle çok fazla aranmaya başladı bunun sebebi Plesk artık trial lisanslara limit uygulamaya ve kullanıcılarının trial lisansları sürekli yenileyerek ücretsiz hosting kontrol paneline sahip olmasını engelledi.

Plesk mail üzerinden trial lisans kullanıcılarına 27 Eylül 2022 (27/09/2022) tarihinden itibaren trial (deneme) lisans sürümlerine limit uygulayacağını belirtti.

İlgili Bilgilendirme:

Değinilmesi gereken bir farklı konu ise 27 eylül itibariyle her bir ip adresine maximum 3 kez trial lisansı tanımlanabileceği konusuydu. Bu şekilde de trial lisansların sürekli güncellenerek Plesk Orijinal Lisans almanıza ihtiyaç kalmadan sürekli olarak kullanabilmenin önü kesilecek.

Peki Plesk Alternatifi Hosting Kontrol Panelleri nedir?

1 – Vesta Control Panel Nedir?

Vesta panel Ücretsiz olarak kullanılabilmekte olup kurulum işlemleri oldukça basittir. Ücretsiz paneller arasında hatta ücretli panellerin bile bir çoğundan daha sağlam yapıya sahip bir kontrol panelidir. Plesk panel üzerinde bulunan neredeyse tüm hizmetleri Vesta Panel üzerinde de bulabilirsiniz. Kolaylıkla Hesap oluşturabilir sınırsız websitesi, veritabanı, eposta ve FTP hesabı kurulumu sağlayabilirsiniz.

HOSTYONEL, Sanal Sunucu hizmetlerinde Vesta Control Panel Ücretsiz Kurulumu sağlamaktadır.

2 – Virtualmin Control Panel Nedir?

Virtualmin gelişmiş ve güzel bir arayüze sahip ücretsiz hosting kontrol panelidir. Web Sitelerinizi tamamen ücretsiz bir şekilde Virtualmin üzerinde barındırabilirsiniz. Virtualmin üzerinde profesyonel yönetime sahip olarak smtp servisi oluşturarak binlerce mail gönderimi de sağlayabilirsiniz. Virtualmin panel kurulumu esnasında otomatik olarak kurulan Webmin ile birlikte yalnızca sitenizi yönetmekle kalmayıp Linux işletim sistemine sahip sanal sunucularınızın da yönetimini internet üzerinden profesyonel bir şekilde sağlayabilirsiniz.

HOSTYONEL, Sanal Sunucu hizmetlerinde Virtualmin Control Panel Ücretsiz Kurulumu sağlamaktadır.

3 – Control Web Panel (Centos Web Panel) Nedir?

Centos Web Panel nedir? Oldukça basit ve kullanışlı olması sebebiyle en çok beğenilen hosting kontrol panellerinden birisi olan Centos Web Panel ücretsiz olması sebebiyle yaygın olarak kullanılmaktadır. Kontrol paneli ile beraber web hosting, e-mail servisi, veri tabanı, dns ayarları ve daha bir çok şeyi yönetebilmektesiniz. Centos Web Panel kontrol panelinin bir diğer güzel yanı ise sistem izleyebilme özelliğinin bulunmasıdır. CentOs işletim sistemli sunucunuzun işlemci, ram ve bandwidth değerlerini izleyebilirsiniz.

HOSTYONEL, Sanal Sunucu hizmetlerinde Centos Web Panel Ücretsiz Kurulumu sağlamaktadır.

4 – CyberPanel Nedir?

CyberPanel, tamamen ücretsiz ve açık kaynaklı bir hosting kontrol panelidir. Diğer Ücretsiz Hosting Kontrol Panelleri ile arasındaki en büyük fark OpenLiteSpeed desteği bulunmasıdır.

CyberPanel ile otomatik SSL Sertifikası tanımlanması, Hosting paketleri oluşturma, FTP Sunucusu Oluşturma, PowerDNS kullanımı, PhpMyAdmin, e-posta ve Plesk’de bulunan diğer bir çok özelliği tamamen ücretsiz ve açık kaynak olarak kullanabilirsiniz.

HOSTYONEL, Sanal Sunucu hizmetlerinde CyberPanel Kontrol Panelinin Ücretsiz Kurulumu sağlamaktadır.

Eğer Hosting Kontrol Panelleri kurulumları ile uğraşmak istemiyor iseniz HOSTYONEL Web hosting paketlerini inceleyebilir ve bütçe dostu fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir